Old4Game

Old4Game - New gaming generations

1408942Dum Oct 01, 2017 6:29 am6293BuNiCu.wHVizitatorVizitator

Sivir, Marea luptătoare

Distribuiţi
    Tequila
    Super Moderator

Member Title : Super Moderators
    Join : 17/01/2013

Sivir, Marea luptătoare

Mesaj Scris de Tequila la data de Joi Ian 17, 2013 11:31 pm

Frumoasa şi ucigaşa eroină pe nume Sivir a fost preferata invocatorilor Ligii timp de aproape zece ani. Ca soldat plătit în afara Câmpiilor Dreptăţii, ea întruchipează un mercenar desăvârşit în Runeterra modernă. Pe Sivir nu o interesează ''calculele meschine'' - aşa cum le numeşte ea - din politica Ligii. În schimb, urmăreşte bogăţia şi luxul, fiind plătită generos pentru serviciile sale. Sivir se numără printre cei mai avuţi oameni din Valoran. Are mai multe case în diferite oraşe-stat, deţinând şi părţi în diferite afaceri din întreg Valoranul. Calomniatorii săi, invidioşi pe succesul ei sau neiertători faţă de moralitatea sa flexibilă, au început să o dea pe Sivir drept un exemplu al tarelor Ligii, provenite din natura sa mercenară. Sivir combate criticile spunând că deşi are un cod etic mai indulgent decât cel al concurenţilor săi, ''Oricine poate fi cumpărat''.

Sivir a adunat multe titluri şi laude pe parcursul carierei sale strălucite, dar până nu demult era numită ''Marea luptătoare din Noxus.'' Acum e cunoscută doar ca ''Marea luptătoare'', după ce şi-a întrerupt contractul cu Înaltul Comandament Noxian. Sivir a avut obiecţii faţă de războiul noxian con.tra Ioniei, paşnicul stat insular, deşi baza lor nu era moralitatea, cât o chestiune de planificare; previziunile sale privind un impas sângeros s-au adeverit când ionienii au respins atacurile neobosite ale noxienilor. Susţinând că Înaltul Comandament Noxian se îndreaptă într-o direcţie greşită, a plecat din Noxus şi şi-a pus serviciile la dispoziţia Institutului Războiului. Înaltul Comandament Noxian a trimis câţiva asasini plătiţi pentru a scăpa de mercenarul rebel, însă niciunul nu şi-a onorat contractul şi niciunul nu a supravieţuit.

''Sivir ne dovedeşte încontinuu că şi-a câştigat dreptul de a purta titlul de 'Mare luptătoare'.''
    -- Jax
    iNsanEz0r
    Membru

Member Title : WGR Member
    Join : 09/02/2013

Re: Sivir, Marea luptătoare

Mesaj Scris de iNsanEz0r la data de Sam Feb 09, 2013 6:57 am

Multumim pentru tutorial!
    Froneee
    Membru

Member Title : WGR Member
    Join : 17/02/2013