Old4Game

Old4Game - New gaming generations

1408942Dum Oct 01, 2017 6:29 am6293BuNiCu.wHVizitatorVizitator

Stiluri vBulletin şi şabloane

Distribuiţi
    nEwlife
    Membru

Member Title : WGR Member
    Join : 24/06/2012

Stiluri vBulletin şi şabloane

Mesaj Scris de nEwlife la data de Dum Sept 02, 2012 9:45 pm

Puteţi descărca stiluri particularizate de pe site-ul vBulletin.org. Acestea sunt în prezent disponibile în Forum Suceava şi există un link de download doar pentru membrii autorizate (a se citi mai sus, cum să se înregistreze la http://www.vbulletin.org).

Descărcaţi arhiva stilul pe computer şi extrageţi-l într-un folder. Când aţi terminat, va rugam sa va logati din panoul de control al administratorului şi selectaţi download / upload link-ul, sub Stiluri şi fila Şabloane.

Mai întâi de toate, va trebui să încărcaţi un fişier XML, inclus în pachetul care conţine setările de culoare de text. Puteţi face acest lucru prin navigarea pe computerul local la folderul în care aţi extras tema. Este obligatoriu ca ai stabilit un nume pentru noul stil. În caz contrar, cel implicit vor fi suprascrise şi a pierdut.

De obicei, arhivele temă sunt livrate cu un director, numit imagini. Încărcaţi conţinutul acestuia la directorul vBulletin dumneavoastră, în conformitate cu calea de imagini, în scopul de a aplica modificările de imagine prea. Dacă nu face acest lucru doar perspectiva textul va fi schimbat.

aplicarea Stiluri
    Stilul poate fi ales din opţiunile vBulletin globale. Există un utilizator prietenos lista drop-down.

Selectaţi stilul şi setări de limbă din listă şi faceţi clic pe [Edit Settings] butonul

Veţi fi redirecţionat la un meniu, în cazul în care va trebui să selectaţi stilul dorit din lista drop-down. Reţineţi că acest lucru se va aplica la toate paginile de pe forum si va fi tema setarea implicită.

galbenel123
    Membru

Join : 25/11/2012

Re: Stiluri vBulletin şi şabloane

Mesaj Scris de galbenel123 la data de Dum Noi 25, 2012 11:40 pm

nu putem vede spune ca [Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine
    ParkerGG
    Membru

Join : 07/12/2012
    Localizare : Ostrov

Mesaj Scris de ParkerGG la data de Sam Dec 08, 2012 8:44 am

inainte nu se puteau vedea,acum s-a rezolvat nici eu ca administator nu le puteam vedea pe acelea
    c0La
    Membru

Join : 27/12/2013

Mesaj Scris de c0La la data de Vin Dec 27, 2013 3:22 am

nu pot vedea postul ...

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin Noi 24, 2017 1:05 am