Old4Game

Old4Game - New gaming generations

1408942Dum Oct 01, 2017 6:29 am6293BuNiCu.wHVizitatorVizitator

LOTRO (Lord Of The Rings Online)

Distribuiţi
    clown-;
    Membru

Member Title : WGR Member
    Join : 04/10/2012

LOTRO (Lord Of The Rings Online)

Mesaj Scris de clown-; la data de Vin Oct 05, 2012 3:59 am

LOTRO (Lord Of The Rings Online) este un joc te tip MMORPG foarte reusit, dupa parerea mea, care nu a fost descoperit de prea multi romani, 95% din playeri, fin din S.U.A, ceea ce nu e rau, dar am zis ca poate aveti nevoie de o experienta noua.
    Va voi prezenta pe rasele si caracterele pentru inceput:
    Jocul este format din 4 rase, bine cunoscute, pentru cei care s-au uiat la film : Hobbiti, Elfi, Dwarfi si Oameni
    Fiecare poate alege din cele 4 rase, dar trebuie sa aleaga din cele 9 rase:
    1. Burglar (doar Hobbiti si Oamenii pot fi acest tip de caracter) - acest caracter este maestru in "debuff" , adica skilluri ce omoara mai repede monstrii ce pot da cu magii
    2. Capitan (doar Oamenii pot fi acest tip de caracter) - acest caracter are un fel de insotitor, ce te ajuta sa omori monstri, de asemenea are si skilluri bune la damage , dar si in aparare, avand skilluri ce iti dau viata
    3. Champion (toate rasele, in afara de hobbiti pot fi acest tip de caracter) - acest caracter se bazeaza pe skilluri de damage, fiind foarte bun in atac, dar avand probleme in aparare
    4. Guardian (toate rasele pot fi acest tip de caracter) - acest caracter se bazeaza pe skilluri de aparare, fiind ca un fel de tanc, esti greu de ucis, din acest motiv, am ales si eu acest caracter, chiar daca nu are niste skilluri foarte bune de atac.
    5. Hunter (toate rasele pot fi acest tip de caracter) -acest caracter se bazeaza pe damage, dupa parerea mea dand cel mai bun damage dintre toate caracterele, dar avand totodata si cea mai proasta aparare, ei mor foarte repede, dar omoara si mai si
    6. Lore-Master (doar Oamenii si Elfii pot fii acest caracter) - acest caracter se foloseste de natura pentru a-si impune forta, chemand animale cu el, pentru a-l apara, el are atacul mai bun de cat apararea, deoarece si animalul, ce este ca un insotitor pentru Captain da un damage dragut
    7. Ministrel (toate rasele pot fi acest tip de caracter) - acest caracter se foloseste de o aparare ciudata, are viata mica, dar puterea mica. Ei sunt cantareti, regenerandu-si viata de fiecare daca cand canta,daca nu ai niste cunostinte avansate despre acest joc nu prea vei putea face un Ministrel de speriat
    ***8. Rune-Kepper (doar Elfii si Dwarfii pot fi acest caracter) - acest caracter se bazeaza pe damage si heal, fiind un caracter foarte bun, dar trebuie TB (ca niste MD pentru metin2, se cumpara cu bani reali, sau se fac din DEED-uri=a omora multi monstri de un anumit tip, exemplu: omori 60 de orci si primesti 10 TB-uri), este foarte bun cand joaca impreuna cu alte caractere, dandu-le viata si marindu-le damage-ul
    ***9.Warden (toate rasele in afara de Dwarfi pot fi acest caracter) - acest caracter se bazeaza pe aparare, fiind un fel de Guardian, dar cu skilluri pentru damage mai bune si mai multe, acest caracter necesitand TB, la fel ca Rune-Kepper-ul pentru a fi folosit

Monedele de schimb ale jocului sunt:
    100 cooperi = 1 silver
    1000 silveri = 1 gold

Jucatorii se pot grupa in :
    1: Se grupeaza in "kinshipuri" , adica niste guilde, care au sediile in anumite cartiere
    2: Se grupeaza in "fellowshipuri", adica o grupa, ce se duce si omoara impreuna monstri si bossi, grupa ideeala fin alcatuita din : Rune-Kepper;Guardian:Champion;Hunter;Warden

Ce are in + fata de alte MMORPG-uri:
    1. Poti innota
    2. Poti avea o casa, pe care o poti ornamenta, fiind 3 tipuri de case : standard , de lux (doar pentru 1 player) si casa guildei care este pentru toti
    3.Poti avea un cal
    4.Playeri foarte sociabil si de treaba, pe mine m-a invatat un american de nivel 75 si inca ma ajuta el mi-a explicat tot ce stiu, sunt multi de acest gen, care te ajuta, cand vroiam sa ma ajute cineva sa trec de un quest au venit cam 6-7 playeri sa ma ajute
    5. Poti fuma
    6. Poti bea
    7.Te poti imbata
    8.Poti da cu artificii fara sa bagi bani reali in joc )

O sa va arat prezentari si poze:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Uz7fOLDr2JM

Acum este: Sam Mai 26, 2018 11:37 am